Caissa Dowiedz się więcej

Marcel Woźniak

Urodzony w orwellowskim „roku 1984” w Kwidzynie. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz adaptacji scenariuszowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wieloletni dziennikarz i reporter. Pracował jako spiker i reporter w Radiu Sfera Toruń i Radio Plus Toruń. Prowadził serwisy internetowe Kulturalny Toruń i orbiToruń.pl. Przez długi czas był muzykiem, frontmanem zespołu Sitelights. Trzykrotnie był laureatem stypendium kulturalnego Prezydenta Torunia.

Scenarzysta telewizyjny (TVN, Polsat Café), twórca filmów krótkometrażowych „Caissa” (o tym filmie piszemy TUTAJ) i „Snufit”, autor słuchowisk kryminalnych „Toruński Łącznik” (Radio PLUS Toruń) i „Legenda Dziwnego Miasta” (Radio SFERA UMK).

Biograf Leopolda Tyrmanda – autora słynnego, pierwszego powojennego kryminału „Zły”. Ksiązka o Tyrmandzie – „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie” – została entuzjastycznie oceniona przez krytykę i czytelników. Woźniakowi udało się bowiem połączyć efekty drobiazgowego śledztwa na temat Tyrmanda ze świetną formą literacką, w efekcie czego powstała niesamowicie ciekawa opowieść o fascynującym człowieku. Publikacja przyniosła mu nagrodę za Książkę Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

W tej chwili Marcel Woźniak rozpoczął nową podróż literacką jako autor kryminałów z emerytowanym komisarzem Leonem Brodzkim, który rozwiązuje niewyjaśnione zbrodnie, do których dochodzi w Toruniu.