Urodził się w Brodnicy 4 marca 1975 roku. Od 1994 roku mieszka i tworzy w Toruniu. Aktor, happener, mim. Studiował Filologię Romańską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Od 1992 roku współtworzy jedną z ważniejszych, polskich scen teatry alternatywnego – Teatr Wiczy. Zrealizował z tą sceną wiele spektakli, wystawianych w kraju i poza granicami.

W latach 2006–2010 aktor Teatru Biuro Podróży z Poznania, od 2011 gościnnie aktor Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i Teatru Jaworski w Poznaniu. Realizuje warsztaty teatralne, cyrkowe, filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z monodramem „Ja, dyktator” Teatru Wiczy wystąpił na Festiwalu w Edynburgu. Na co dzień koordynuje działania teatralne i cyrkowe w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

Jest również aktorem i reżyserem filmowym. Należy do najważniejszych postaci i animatorów regionalnego ruchu filmowego w Toruniu. Potwierdzeniem tego było przyznanie mu Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest za wkład w rozwój filmu w regionie, podczas Festiwalu Tofifest w 2007 roku.

Hakerzy Wolności Dowiedz się więcej Panoptikon Dowiedz się więcej

Jako aktor wystąpił w dwóch filmach krótkometrażowych niezależnego reżysera z Torunia Waldemara Grzesika: w nagrodzonym na 30 festiwalach „Brat czeka na końcu drogi” (2005) oraz w Najświętszych słowach naszego życia” (2007).

Zagrał także w niemalże wszystkich filmach Marcina Gładycha. Najważniejsze z nich to Hakerzy Wolności” (2010) i Panoptikon” (2012), którego był współreżyserem.

W 2011 wystąpił w „Konfidencie” laureata Kryształowego Niedźwiedzia Berlinale i Flisaka Tofifest – Rafała Kapelińskiego, a rok później w głównej roli w krótkometrażowym filmie Marcela Woźniaka „Caissa”.

W 2014 pojawił się w etiudzie studenckiej „Szkodnik” Michała Modlingera z PWSFTviT w Łodzi. Widzieliśmy go także w kręconych w Toruniu „Lekarzach” (2014).

Podczas Tofifest 2016 miała miejsce polska premiera najnowszej produkcji z Krystianem pt. „Ewolucja gwiazd”. To seria filmów krótkometrażowych Bartłomieja i Piotra Bartosów, będąca niezwykłym połączeniem świata nauki i sztuki.

Krystian otrzymał wiele nagród. Jest laureatem Flisaka Tofifest (wraz z Radosławem Smużnym, 2007) i toruńskiej nagrody kulturalnej Kulturalny Krawat (2011). Za rolę w spektaklu „Sezon w piekle” Teatru Wiczy otrzymał główną nagrodę aktorską na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych (1996). Uhonorowano go także nagrodą II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu teatru (2003).